Haber

 

ETHEM ÇALIK'A CEVAP

 

 

SAYIN ORTAKLARIMIZ
 
            Ethem Çalık’ın sizlere yazmış olduğu gerçek olmayan ve hayal dışı yazıya cevap vermek zorunda olduğumuz için ve Ethem Çalık’la ilgili bu konulardan sıkıldığınız için şimdiden özür diler ve gerçekleri bilmenizi isteriz.
 
            Ethem ÇALIK :
            Son genel kurulan bir evvelki sene aday olmayacağımızı söylediğimizi iddia ediyorsunuz. Böyle bir şey söylemedik, söyleyemeyiz de, çünkü yönetimimiz iki yıllığına seçilmişti. Gündemde de seçim yoktu. Bilmem anlatabildik mi ?
 
            Son genel kuruldan sonra yapmış olduğumuz duyuruda görev almayacağımızı belirtmiştik ve sözümüzün de arkasındayız. Çünkü bizim kooperatiften hiçbir beklentimiz yok bu güne kadarda olmadı.
 
            Yıllardan beri bu yönetim bir çivi dahi çakmadı diyorsunuz. Son Genel Kurulda bu yönetim çok iyi çalışıyor hem de şimdiye kadar gelen en namuslu yönetim demediniz mi? Bırakın bizim yaptıklarımızı hala sizin paslı çivilerinizi temizlemeye çalışıyoruz. (depolar, elektrik şebekesi, ahbap çavuş ilişkisi ile yapılan işler, uydurma balkon tadilat projeleri, tapusu olmayan proje dışı yapılan market, kırkavesi, dükkanlar vs.) Yönetimimizin beş yıl boyunca iki aidat artışı ile (10.-TL.) neler yaptığımızı lütfen internet sitemizin HİZMETLER bölümüne bakınız.
 
            Şahsım; Yönetim Kurulu başkanı Kemal SİPAHİ ile ilgili yönetim kurulu görevimi iptal eden herhangi bir karar olmadığı gibi Yargıtay’dan Ethem ÇALIK’ın açmış olduğu yönetim ve denetim kurulları ile ilgili davadan dolayı Yargıtaydan lehimize dönen bir kararın bile olduğunu unuttunuz mu? Ayrıca sizin ve kadimden gelen dostlarınızın şikayetleri ile kooperatif yönetim kurulunun 10 yıllık incelemeye aldırttığınız Bakanlık müfettişleri ile yapılan inceleme de yönetimimiz ve eski yönetim ve denetim kurulu üyelerinin aklanmış olduğunu ve bunun geçen genel kurulda okunduğunu hatırlamıyor musunuz ?
 
            Neticede ne oldu !
 
            Şikayetinizce yapılan incelemede kooperatifimiz 8.000.-TL. zarara uğrattığınızı da mı unuttunuz? Yönetici olduğunuzda kendi imzanızla almış olduğunuz Yönetim Kurulu kararı ile İşletme Kooperatifine geçmek için bakanlığa bulunduğunuz başvuruda neden site yönetimine geçmediniz de şimdi geçirtmeyi düşünüyorsunuz. Bu konu ile ilgili davalar açıp kooperatifi maddi zararlara soktunuz. Neticede sanayi Ticaret bakanlığı Teşkilatlandırma Genel Müdürlüğünden gelen 8886 nolu yazısında “S.S.Çandarlı tatil Köyü Site İşletme Kooperatifi ünvanı altında faaliyet göstermesi uygun olduğu düşünülmüştür.” yazısı ile, Bu konu ile ilgili mahkemenin vermiş olduğu kararı bildiğiniz halde ne yapmak istediğinizi ve ortaklarımızın kafasını karıştırdığınız gibi, bakanlık temsilcileri ve mahkemelerin vermiş olduğu kararların üstünde mi bir bilgiye sahipsin? yoksa sana göre yıllar önce yaptığın hatayı telafi etme çabası içinde misin?
 
            5711 sayılı kanunun geçici 3. maddesi gereğince kurulan toplu yapılara ait yönetim planları yürürlük tarihinden itibaren en geç 6 ay içinde bu kanun hükümlerine uyarlanır. Yönetim planında bu yönde değişiklik yapılması için mevcut kat malikleri kurulunun salt çoğunluğu yeterlidir diyorsunuz.
 
 
a-)24.04.1993 tarihinde kendi imzanın da bulunduğu 1993/009 nolu yönetim kurulu kararı ile 1.444.937.-TL. ödediğiniz Yönetim Planının ne amaçla değiştirmek istiyorsunuz.Yenisini yaptırıp da ilave etmek istediğiniz gayrimenkulleriniz mi var
            b-) 02.08.1991 yılında aldığınız 1991/23 nolu yönetim kurulu kararı ile kendiniz Kat Mülkiyet Tapularını çıkarttığınızı, 09.04.1993/006 nolu yönetim kurulu kararı ile de dağıttığınızı hatırlamıyor musunuz?
 
 
Aksi takdirde kanunun 1. maddesine göre bu işlemleri yapmayan maliklerin her birisi 1.000.-TL. ceza yiyecektir diyorsunuz. Bu konu ile ilgili yönetimimiz gerek hukukçulara gerekse tapudaki yetkililerle görüşmelerimiz neticesinde Kat Mülkiyeti Kanununa tabi olduğumuzu ve Kat Mülkiyeti ile ilgili bir sorun yaşamadığımız Çandarlı ve Dikili çevresinde kooperatifler içinde Kat Mülkiyetine geçen ilk kooperatiflerden birisi olduğumuzu bildirmişlerdir. Böyle bir cezanın kooperatifimize uygulanması söz konusu değildir.Çünkü her üyenin kat mülkiyet tapusu vardır. Herhalde siz Kat mülkiyeti tapusu ile Kat İrtifakı tapusunu karıştırıyorsunuz.
            Yıllardır aynı apartmanda komşuluk yaptığını söylediğiniz aziz dostunuz Raşit GÜVEN’e düşman olduğumuzu söylüyorsunuz. Raşit GÜVEN’in su saatinden geçen ve ödemek istemediği su parasını istedik diye mi düşman oluyoruz? Üyelerimizin her türlü haklarını korumak ve kollamak ve eşit davranmak en başlıca görevimizdir. Bunun adına düşmanlık diyorsanız yorumu da sayın ortaklarımıza bırakıyoruz.
            Bana soruyorsunuz ve cevap istiyorsunuz. Herkes benim kırkahvesi ile sahildeki barlara ortak olduğumu sanıyorlarmış, mışlı konuşmayın ispat edin. Söyleyenleri tahmin edebiliyorum.Yönetim ve denetim kurulunda istedikleri yere gelememiş, kırkahvesi ile ticari beklentisini kaybetmiş, kendi adamını yerleştirmek isteyenler, kaçak su kullanan aidatını ödemeyip Genel Kurulun tespit etmiş olduğu gecikme tazminatına itiraz edenler, icraya verilenler, kendilerine zamanında özel hizmet yaptırıp da şimdi yaptıramayanlardır.Bir yıl önce oğlumun ortak olduğu söylenirken bir yıl sonra benim kırkahvesine ortak olduğumu söyleyenleri ispata davet ediyorum.Edemeyenler şerefsizce gezecek ve ebediyete kadar şerefsizce yaşayacaktır.
            Benim mal varlığım ortada seninde ortada (görülebilen) bende yöneticilik yaptım sende yöneticilik yaptın.Kendine ve aile efradına ait toplam yedi adet ev, gelelim bilinen arsalara (bilmediklerimiz meçhul) kura ile üyelerimize dağıtmış olduğunuz arsalarda nasıl bir kura çektinizde sitenin en iyi yerinde kendi ailenize ve sülalenize, etrafınızdaki yakın dostlarınıza aynı parsel içinde yan yana birleşik olarak kurada çıktı? Ankara’daki Kavaklıdere Tıp Merkezi’ni biliyoruz da Kavaklıdere Doktorlar Grubu Polikliniğini de anlamış değiliz. Kendi ağzınla zamanında bizlere söylediğin iki küp parayı nasıl doldurduğunu da anlatsana. Kooperatif eski müdürünün genel kurulda okuduğu, yönetici olduğunuz halde kırkahvesinin kirasını kendi cebinize indirmek için yapmış olduğunuz protokoldeki imza sana ait mi değil mi? Yönetim Kurulunda iken görevi kötüye kullanmaktan aldığın cezayı da anlatırsan senin kendi deyiminle Ethem ÇALIK’ın nasıl adam gibi adam olduğunu herkes anlamış olur.
 
            Beni kendine benzetme, beni de herkes tanıyor senide, ben Yönetim Kurulunda görev yaptığım yıllardan beri, sen malının üstüne mal koyarken ben elimdeki mevcut mallarımdan oldum.İşte aramızdaki fark bu.
            Yukarıda açıkladığım ve belgelediğim hususlardan mı rahatsızsın onun için mi üyelere yazı yazarak helalaşmak istiyorsun? Bir üye sana helallik verdi mi? Çünkü Allah diyor ki karşıma kul hakkı ile gelme. Bu yazıyı okuyan üyelerimizden öncelikle özür diliyoruz. Ethem ÇALIK’ın sizlere kendi deyimi ile yazmış olduğu yazının bir paragrafında “benim oram buram oynamıyor, ben adam gibi adamım”  diyorsun
            Adam gibi adamsan yazdığın yazının altına niçin imza atmadın?
            Genel Kurulda  üyelerce yuhlanan, hakaretlere maruz kalan,
            Kendi yöneticilik yaptığı yıllarda 160 m2’lik dubleks daire yapıp da tapusunu 120m2’lik alan,
            Kendi yöneticilik zamanında kırkahvesinin ve diskonun kirasını alan
            Yönetici olduğu yıllarda görevi kötüye kullanmaktan ceza alan
            Bahçesinde kaçak su kullanmaktan defalarca ikaz edilip işlem gören
            160 m2’lik ikiye bölerek tapusunu aldığı ve aidat ödemek istemediği için gelen kurulda üyelikten ihraç kararı alındığında ihraç olmamak için borcunu genel kuruldan birkaç gün önce ödeyen,
            Yönetim aleyhine açmış olduğu davaları ve bu yüzden tüm üyelerimizi maddi ve manevi zarara sokan mı ?
            ADAM GİBİ ADAM OLUYOR.
 
            YANİ KENDİ DEYİ Mİ İLE KENDİSİ ADAM GİBİ ADAM MIŞ. YA HİÇ ADAM GİBİ ADAM GÖRMEMİŞ, YADA ADAM GİBİ ADAMIN HANGİ MEZİYETİ TAŞIDIĞINI, KİME DENİLDİĞİNİ BİLMİYORMUŞ.
 
            Ethem ÇALIK ; Bir ata sözü vardır. Tencere dibin kara......................
Ama bizimki AP AK
           
            Sayın Üyelerimiz !
 
            Çok kıymetli vakitlerimiz gördünüz gibi böyle heba oluyor. Bizim Yönetimimiz hiç kimseden,hele adam gibi adam olduğunu söyleyen Ethem ÇALIK ve kader arkadaşları yüzünden değil, çalışmalarımızdan dolayı memnuniyetlerini defalarca ifade eden ve desteklediklerini söyleyen üyelerimizin Genel Kurul’a katılmayıp ve muhalefetin saçma sapan konularla (baz istasyonu,kamera sistemi) başarılı olan yönetimi başarısız olarak göstermek ve bir sonraki yıla aday hazırlamak için genel Kurulu kargaşaya sürükleyen kişilere karşı genel kurula gelmeyip, istekleri doğrultusunda sorunları çözüp Genel Kurulda bilgi vermemize rağmen sorun yaratanlara karşı sessiz kalmışlardır.Yani hem yönetim kuruluna sahip çıktıkları hemde icraatlarımızı destekleri halde Genel Kurula katılmadıklarından, katılanlarında bu kişilerin karşısında suskun kaldığından dolayı bu sene için aday olmayacağımızı belirttik Ancak GENE BU KİŞİLER VE BUNLARLA BERABER BİRLİKTE HAREKET EDEN KİŞİLERİN YÖNETİMİMİZİN VE BAŞKANIMIZIN MAHKEMECE SUÇLU BULUNDUĞU, BAŞKANIMIZ KEMAL SİPAHİ’NİN 6 AY HAPİS YATACAĞI VE BU YÜZDEN DE BU YIL ADAY OLAMAYACAĞIMIZA İLİŞKİN ASLI ASTARI OLMAYAN SÖYLENTİLER YAYMAKTADIRLAR. ÜYELERİMİZ TARAFINDAN TEKRAR YÖNETİME ADAY GÖSTERİLECEĞİMİZ TAKDİRDE BU KONU GENEL KURULDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR.
            Ethem ÇALIK’ın bu saçmalıklarından dolayı sizlere yazı ile yolladığı konular hakkında bizleri telefonla arayan ve rahatsızlığını ifade eden üyelerimizi aydınlatmak amacı ile bu cevabi yazımızı yazmak zorunda kaldık.
            Bütün bu olanların bilincinde olan sayın üyelerimiz çoğunluğu bizleri telefonla, faksla, şifahen her zaman yanımızda olduğunu desteklediğini ve yönetimi bırakmayıp devam etmemizi söylemleri ve istekleri için teşekkür ederiz.
                                                                                                          Saygılarımızla